آمار

تعداد نشریات4
تعداد شماره‌ها157
تعداد مقالات2,520
تعداد مشاهده مقاله1,234,470
تعداد دریافت فایل اصل مقاله956,400

نشریه مهندسی عمران امیرکبیر یکی از نشریات علمی پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران) است. این نشریه حدود نیم قرن (از سال 1347) است که مقالات اصیل و نوآورانه پژوهشگران فارسی‌زبان را در مرزهای پژوهشی و فناوری، پس از انجام داوری دقیق به چاپ می‌رساند. از سال 1396، نشریه‌ای دیگر به زبان انگلیسی به همراه نشریه فارسی و به صورت دو فصلنامه چاپ می‌شود.

داوران نشریه از اعضای هیئت علمی کلیه دانشگاه‌های کشور و خارج از کشور تشکیل شده‌است. مقالات در این نشریه تحت داوری مخفی یک طرفه قرار می گیرند.  هیئت تحریریه نشریه بطور منظم تشکیل شده و تعیین وضعیت مقالات با توجه به نظرات داوران و بر پایه تصمیم هیئت تحریریه خواهد بود. اعضای هیئت تحریریه نشریه از پژوهشگران برتر و صاحب اندیشه دانشگاه‌های مختلف دنیا تشکیل شده‌است. زمینه‌های تخصصی مورد قبول این نشریه، شامل کلیه زمینه‌های مهندسی عمران است. زمینه‌های اصلی موردنظر مجله به این شرح می‌باشد:

سازه، زلزله، پئوتکنیک، مهندسی اب و سازه های هیدرولیکی، مهندسی و مدیریت منابع آب، مهندسی سواحل، بنادر و سازه های دریایی، راه و ترابری، حمل و نقل، مهندسی و مدیریت ساخت، مهندسی محیط زیست

 

از کلیه پژوهشگران، اساتید گرانقدر دانشگاه‌ها، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و مهندسان شاغل در صنعت درخواست می‌گردد که مقالات علمی پژوهشی اصیل و دقیق خود را به زبان فارسی و یا انگلیسی برای این مجله ارسال نمایند.

English Journal
Persian JournalContact Us | Help & Support | Site Map

Journal Management System. Designed by sinaweb.